Ons gebouw heeft 1 gemeenschappelijke stookketel op mazout. ER zijn 10 appartementen, dewelke momenteel allen een meter hebben staat op elke radiator. Nu is er 1 eigenaar dewelke wil overschakelen naar een individuele ketel op gas in zijn appartement. Kan dit zo maar? En wat zijn de gevolgen als dit toegestaan wordt? Wat met de onkosten aan de ketel? Gedeeld door 9 of gedeeld door 10? Kan er hier over gestemd worden op de A.V. en met welke meerderheid kan dit goed- of afgekeurd worden?
1 Antwoord
De bepalingen opgenomen in de statuten van het gebouw zijn bepalend mbt. de gemeenschappelijke verwarming / lasten en kosten.
Indien iemand anders wil , kan deze dat voorstellen , agendapunt, de AV kan dan een besluit (volstrekte meerderheid) nemen…. .let op , indien een AV beslissing de statuten wijzigt dient men deze ook aan te passen. (notarieel) en in dit geval wijzigt men al dan niet met een AV beslissing (eventueel) de lasten en kosten mbt. de gemeenschappelijke verwarming. (4/5 meerderheid)
agendapunt :
plaatsen gasketel = 50 + 1 volstrekte meerderheid en eventueel 2/3 indien werken aan de gemeenschappelijke delen ……
lasten/kosten wijzigen = 4/5 meerderheid
statuten aanpassen.



