Ik ben een chinese vrijwilliger als syndicus van een kleine VME met 4 eigenaren (1 bedrijfspand 40%, 3 appartementen met elk 20% van de stemmen). De operationele agendapunten voor de vergadering zijn sterk verschillend en in principe is er weinig interactie tussen eigenaars van bedrijfspand-appartementen. Daarom is de vraag van de eigenaar van het bedrijfspand om zijn punten eerst te behandelen en daarna die van de appartementen zodat hij vroegtijdig de vergadering kan verlaten. De impact op de kostenverdeling tussen appartementen/bedrijfspand is vermoedelijk beperkt.
Kan de eigenaar van het bedrijfspand de algemene vergadering vroegtijdig verlaten?
En hoe notuleer ik zijn afwezigheid, rechtsgeldigheid van de algemene vergadering, de houding van de stemming (waar hij dan niet aanwezig is) bij punten van algemeen belang oa budget volgend jaar?
1 Antwoord
Kan de eigenaar van het bedrijfspand de algemene vergadering vroegtijdig verlaten?
Ja
En hoe notuleer ik zijn afwezigheid, rechtsgeldigheid van de algemene vergadering, de houding van de stemming (waar hij dan niet aanwezig is) bij punten van algemeen belang oa budget volgend jaar?
U notuleert het uur van vertrek , de agendapunten nadat deze de AV verlaat….kan deze uiteraard niet meer meestemmen…de daarop volgende agendapunten kunnen besproken en beslist worden zonder zijn aanwezigheid…
Art. 3.87. Algemene vergadering: organisatie (577-6)
……….
§5. De algemene vergadering wordt door een mede-eigenaar voorgezeten.
De algemene vergadering beraadslaagt alleen rechtsgeldig wanneer aan het begin van de algemene vergadering meer dan de helft van de mede-eigenaars aanwezig of vertegenwoordigd is en voor zover zij ten minste de helft van de aandelen in de gemeenschappelijke delen bezitten.
Niettemin beraadslaagt de algemene vergadering tevens rechtsgeldig wanneer de mede-eigenaars die aanwezig of vertegenwoordigd zijn aan het begin van de algemene vergadering, meer dan drie vierde van de aandelen in de gemeenschappelijke delen vertegenwoordigen.
§ 8. De beslissingen van de algemene vergadering worden genomen bij volstrekte meerderheid van de stemmen van de mede-eigenaars die op het ogenblik van de stemming aanwezig of vertegenwoordigd zijn, tenzij de wet een gekwalificeerde meerderheid vereist.



