Is notariele registratie van madaat verplicht voor vertegenwoordiging ?

Word je eigen syndicus

904 keren bekekenSyndicus
0 Comments

Ik heb van de eigenaar van een apartement een degelijk ondertekend mandaat ontvangen om de eigenaar overal te vertegenwoordigen, te stemmen en informatie op te vragen ivm de eigendom aangezien de eigenaar zelf verder weg woont. Daar bijgevoegd was een kopij van onze beide ID kaarten.

Eerst wou de syndicus dit mandaat niet ontvangen zonder dat hij de eigenaar in kwestie fysisch gezien had. Op de vorige AG is de eigenaar dan persoonlijk zich komen voorstellen en heeft hij tegelijk nogmaals het door beide partijen getekende mandaat overhandigd (originelen aan de voorzitter van de VME en aan de syndic).

Op de volgende AG begint de syndic met vergadering met te zeggen dat ik de vergadering niet kan bijwonen en dus de zaal moet verlaten omdat het madaat ongeldig is en notarieel moet beedigd zijn.

Ik had nochtans een vriend advokaat gevraagd of dit nodig was en die had me gemeld dat het enkel nodig was indien dit specifiek in het reglement van interne orde of in de statuten vermeld staat.
Ook op ChatGP krijg ik datzelfde antwoord.

Wat is er waar ?

lebragard Vraag beantwoord

De wet welke dwingend van toepassing is duidelijk…. = .een algemene volmacht OF specifieke notariële volmacht.

 Art. 3.87. Algemene vergadering: organisatie (577-6)  

§ 7. Iedere mede-eigenaar kan zich laten vertegenwoordigen door een lasthebber, al dan niet lid van de algemene vergadering.
De volmacht vermeldt de naam van de lasthebber.
De volmacht kan algemeen of specifiek zijn en mag slechts gelden voor één algemene vergadering, tenzij gebruik wordt gemaakt van een algemene of specifieke notariële volmacht. Een volmacht verleend voor een algemene vergadering geldt ook voor de algemene vergadering die georganiseerd wordt omdat voor de eerste algemene vergadering het quorum niet werd bereikt, tenzij anders bepaald.

en dit nog ook al bepaalt het RIO of de statuten anders…….de wet is dwingend van toepassing maw.

  Art. 3.100. Dwingend recht

De bepalingen van dit hoofdstuk zijn van dwingend recht.
De niet met de vigerende wetgeving strokende statutaire bepalingen of bepalingen uit het reglement van interne orde worden vanaf hun datum van inwerkingtreding van rechtswege vervangen door de overeenstemmende wetsbepalingen.

lebragard Vraag beantwoord
You are viewing 1 out of 2 answers, click here to view all answers.
Als u deze antwoorden interessant vond, laat ons dan toe om u verder te blijven informeren (het is gratis).

Uw e-mail adres:

Laat u informeren…

Gegarandeerd zonder spam. Uw email adres wordt nooit met derden gedeeld. Op ons erewoord!
Ontvang gratis onze nieuwe artikels via e-mail. Uw e-mail zal enkel hiervoor gebruikt worden en niet met derden gedeeld worden.

Het beheer zelf doen?

syndicus opleiding

Problemen in Uw Gebouw?

Laat u niet langer in het ootje nemen door uw syndicus.

Bent u Syndicus?

syndicus opleiding

  • 12345678910
close-link
close-link