Goeiemiddag,
Wij hebben een appartementsgebouw met slechts vijf bouwlagen maar zeer uitgebreid in oppervlakte. Er zijn dus ook vele schouwen. Het probleem is nu dat telkens wanneer een gasketel (één per woongelegenheid en dus privatief) moet vervangen worden dit moet gebeuren door een condensatieketel. We hebben beslist in dit gebouw te werken per schouw, want die condensatieketels vragen een aanpassing van de schouwen.
In het verleden is er al één schouw aangepakt en blijkbaar zijn daar geen problemen geweest. Nu moet een tweede schouw worden aangepakt. De moeilijkheid is dat de syndicus mordicus vasthoudt aan bedrijf A dat de vorige schouw ‘heeft gedaan’ met twee erg zwakke argumenten: dat bedrijf kent de situatie hier ter plaatse en dat bedrijf kan de schouw aanpassen. Zelfs een offerte aanvragen bij een tweede bedrijf B kan niet: nochtans hebben vele mede-eigenaars met dat bedrijf B heel goede ervaringen wanneer de bestaande ketels moesten onderhouden worden en is het nog veel goedkoper ook. Ikzelf heb in mijn kennissenkring een chauffagist die ik blindelings vertrouw. Maar blijkbaar mag die ook mijn ketel niet vervangen.
Mijn vraag is dan ook : heeft de syndicus het recht ons een bepaald bedrijf door de strot te rammen? Ik heb zo een bleekblauw gevoelen dat er voor mevrouw de syndicus andere argumenten spelen.
2 Antwoord
Inderdaad , zie vorig antwoord.
Art.577-8§ 4.
De syndicus voert uit wat de AV beslist.
De syndicus staat in voor het dagelijks beheer van de mede-eigendom. Hierbij dient hij steeds te handelen overeenkomstig de beslissingen van de algemene vergadering. Enige uitzondering is dat hij ook tot taak heeft om alle bewarende maatregelen te treffen en alle daden van voorlopig beheer te stellen.
Werken aan de gemene delen kan de syndicus enkel “laten” uitvoeren ingeval van hoogdringendheid , wat hier niet het geval is..



