Wij hadden tot en met 31.12.2017 een syndicus in een gebouw, die eigenaar en bewoner was, maar geen BIV nummer.
Enkele eigenaars/bewoners hadden een vermoeden dat er onregelmatigheden gebeurden inzake afrekening. Toen we de nodige documenten wilden inzien ter nazicht werd dit ons telkens afgewezen.
Sedert 01.01.2018 is er een nieuwe syndicus met BIV nummer en nu kreeg de nieuwe rekeningcommissaris wel inzage in de documenten. Men stelde vast dat er inderdaad verschillende onregelmatigheden waren gebeurd inz. afrekening, ten nadele van eigenaars/bewoners. Tot wie kunnen wij ons richten om tot een gesprek te komen. De oude syndicus beweert dat alles nu voor de nieuwe syndicus is, en de nieuwe beweert dat alles voor de oude syndicus is. Wij worden van puntje naar paaltje gestuurd.
Wil wel nog meedelen dat de rekeningen van 2017 nog niet goedgekeurd en gecontroleerd werden.
Graag uw raad en alvast bedankt.
3 Antwoord
Volgens :
B.W. Art. 577-8 § 4 9 °
is de scheidende syndicus verplicht alle documenten te overhandigen aan de nieuwe syndicus.
In de mate dat hij zou nagelaten kopies te maken van cruciale documenten kan hij zich niet verdedigen.
De VME, in een (B)AV, zal de nieuwe syndicus opdracht geven de situatie van de voorgaande boekjaren te onderzoeken (te betalen tegen uurtarief wegens niet-contractuele opdracht).
Op basis van het aldus bekomen verslag kan de AV aan de scheidende syndicus een minnelijke schikking (laten) voorstellen of tegen de nieuwe syndicus juridische stappen laten zetten.
Ook :
B.W. Art. 577-8 § 6
Toegevoegde syndicus voor boekenonderzoek ?
Vragen :
Dossiers overhandigd tegen ontvangstbewijs ?
Rol vorige CvR ?
Maak een kosten/batenanalyse voor u juridische stappen overweegt.



