Naar het schijnt moet het beheer van het reservefonds bij de syndicus liggen. Onze syndicus is daar blijkbaar niet van op de hoogte
Bij ons is dit in handen van 2 medeëigenaars, die hubn handtekening hebben gezet onder een formulier bij de bank. We moeten daar een punt op de agenda van maken, want de bank kan dit maar aanpassen als dit behandeld is in de AV .
Klopt dit? en zo ja, kunt u me zeggen waar ik die officiële wettekst kan vinden?
dank u
1 Antwoord
Het klopt inderdaad dat het beheer van het reservefonds bij de syndicus ligt. Dit behoort tot zijn of haar wettelijke opdrachten. Let wel, de beslissing om al dan niet fondsen uit het reservefonds te halen om bepaalde kosten te betalen ligt wel bij de AV.
Art. 577-8 § 4. Ongeacht de bevoegdheid die hem door het reglement van mede-eigendom wordt toegekend, heeft de syndicus tot opdracht:
5° het vermogen van de vereniging van mede- eigenaars te beheren; voor zover als mogelijk dient dit in zijn geheel geplaatst te worden op diverse rekeningen, waaronder verplicht een afzonderlijke rekening voor het werkkapitaal en een afzonderlijke rekening voor het reservekapitaal; al deze rekeningen moeten op naam van de vereniging van mede-eigenaars worden geplaatst;