?waterfactuur

Word je eigen syndicus

1.29K keren bekeken

Ik heb net een appartement gekocht in een gebouw van 3 appartementen, deze staat momenteel leeg en zal het volgende jaar ook nog leegstaan, dus geen verbruik van water.  In de akte wordt de gezamenlijke waterrekening verdeeld in quotiteiten.  Maar in de praktijk verdelen mijn buren die rekening onder hun 2.  Kunnen ze van mij eisen dat ik meebetaal dus hun verbruik ga betalen?

JA. De basisakte is de wet binnen de mede-eigendom.

 

Voor praktische oplossingen zie :

 

https://blog.smartsyndic.be/qa/kan-de-waterfactuur-verdeeld-worden-per-bewoner-ipv-per-duizendsten/

 

Op langere termijn :

 

In artikel 6 van het “waterverkoopreglement TW.pdf” vindt u:

 

“Een individuele bemetering van het waterverbruik per wooneenheid is verplicht bij nieuwbouw en bij renovatie van bestaande gebouwen als dit technisch mogelijk is. Dit houdt in dat er, ook in appartementsgebouwen, per individuele woonheid een aparte watermeter moet worden voorzien door de exploitant. …….”

waterverkoopreglement_v2014_web_TW.pdf — PDF document, 1149Kb

Als u deze antwoorden interessant vond, laat ons dan toe om u verder te blijven informeren (het is gratis).

Uw e-mail adres:

Laat u informeren...

Ontvang gratis onze nieuwe artikels via e-mail. Uw e-mail zal enkel hiervoor gebruikt worden en niet met derden gedeeld worden.


Gegarandeerd zonder spam. Uw email adres wordt nooit met derden gedeeld. Op ons erewoord!

Het beheer zelf doen?

syndicus opleiding

Problemen in Uw Gebouw?

Laat u niet langer in het ootje nemen door uw syndicus.

Bent u Syndicus?

syndicus opleiding

  • 12345678910
close-link
close-link
Share This