Wanneer wordt er gestemd volgens quotitieiten?

Word je eigen syndicus

1.43K keren bekekenAlgemene Vergadering

Wanneer wordt er gestemd volgens quotiteiten ?

De wet betreffende de mede-eigendom is dwingend recht.

Behalve in geval van consensus, wordt er gestemd volgens de quotiteiten.

De basisakte (en het geregistreerde reglement van mede-eigendom) van het gebouw primeert boven de wet wat betreft afwijkingen t.o.v. de quotiteiten-regel. In het geval van mijn appartementsgebouw bijvoorbeeld zegt de basisakte dat de kosten van de liften verdeeld worden in gelijke delen tussen de ‘bediende appartementen’ (die geen gelijke quotiteiten hebben) en deze regel wordt strikt gevolgd (wat de afrekeningen niet vereenvoudigt). Pas wanneer de basisakte niets oplegt, gelden de quotiteiten. Consensus is mogelijk, maar moet dan wel eenparig goedgekeurd zijn.

Dag Pierre,

De vraag gaat over de stemming en niet over de verdeling van de kosten. Ik denk dus dat Dilbecca gelijk heeft. Er is namelijk Art. 577-6 § 6 die zegt:

“Iedere mede-eigenaar beschikt over een aantal stemmen dat overeenstemt met zijn aandeel in de gemeenschappelijke gedeelten.”

Daarnaast is er ook nog Art. 577-14 waar Dilbecca al naar verwees:

“De bepalingen van deze afdeling zijn van dwingend recht. De niet met de vigerende wetgeving strokende statutaire bepalingen worden vanaf hun datum van inwerkingtreding van rechtswege vervangen door de overeenstemmende wetsbepalingen.”

Wat betreft de verdeling van de kosten hebt u natuurlijk gelijk dat deze in de basisakte bepaald kunnen worden.

Groetjes,
Jessie

Als u deze antwoorden interessant vond, laat ons dan toe om u verder te blijven informeren (het is gratis).

Uw e-mail adres:

Laat u informeren...

Ontvang gratis onze nieuwe artikels via e-mail. Uw e-mail zal enkel hiervoor gebruikt worden en niet met derden gedeeld worden.


Gegarandeerd zonder spam. Uw email adres wordt nooit met derden gedeeld. Op ons erewoord!

Het beheer zelf doen?

syndicus opleiding

Problemen in Uw Gebouw?

Laat u niet langer in het ootje nemen door uw syndicus.

Bent u Syndicus?

syndicus opleiding

  • 12345678910
close-link
close-link
Share This