3 Antwoord
Vrijheid = blijheid
B.W. Art. 577-8/2
De wetgever heeft inzake het aanduiden van de commissaris van de rekeningen de VME de grootst mogelijke vrijheid gegeven.
Hij heeft zelfs geen voorwaarden opgelegd inzake zijn (haar) kennis van financieel beheer en boekhouding (dubbel boekhouden).
Geen diplomafetisjisme.
Hij rekent dan ook op de verantwoordelijkszin van de VME bij het aanduiden van haar commissaris maar verplicht haar wel zijn verplichtingen en bevoegdheden duidelijk vast te leggen.
Bij het toevertrouwen van de taak kan het gaan om b.v. het aanduiden van een niet-mede-eigenaar bij een VME met 3 kavels, over een ME met voldoende cijferskennis bij 6 kavels, een ME met basiskennis boekhouden bij 15 kavels, een boekhouder(skantoor) bij 25 kavels, een accountant(skantoor) bij 50 kavels tot een bedrijfsrevisor bij een vakantiepark van >150 kavels.
Ook :
http://www.standaard.be/cnt/g53o86qm
https://blog.smartsyndic.be/qa/hoe-vind-ik-een-professionele-commissaris-van-de-rekeningen/
https://blog.smartsyndic.be/qa/wat-rekent-een-beroeps-commissaris-van-de-rekeningen/
Geachte
De Commissaris is benoemd en kan tussentijds niet zonder meer vervangen worden, tenzij over die vervanging bij de benoeming iets is voorzien.
Laat staat dat deze door de Syndicus wordt vervangen …
De Commissaris behoort deze laatste immers te controleren…
Astrid CLABOTS
VILLA JURIS ADVOCATEN



