Beste
als rekencommissaris bekijk wekelijks een paar facturen.
mee was een factuur ingeboekt door de syndicus voor het onderhouden van de chauffageketels. dit is zuiver privatief en wordt dan integraal doorgerekend aan de eigenaars omdat dit niets te maken heeft met de alg delen.
Vraag :
mag deze factuur ingeschreven worden in de boekhouding de VME? Ik dacht dat dergelijke facturen rechtstreeks betaald moeten worden aan de syndicus zonder enige info aan de VME.
Er zijn bij ons 4 blokken, bij 2 blokken verwarmt men zich met chauffageketels op gas, de 2 andere blokken zijn aangesloten op het warmtenet van de stad. Bij nazicht van bovenvermelde factuur zag ik ook 2 posities op de factuur staan voor het onderhoud van 2 chauffageketels in de blokken aangesloten op het warmtenet, dus dit is onterecht aangerekend. Ik heb de syndicus hierop gewezen en zal dit eens melden aan het onderhoudsbedrijf.
Vraagje : als die factuur fout is mag die toch ook niet worden ingeschreven maar moet men eerst een aanpassing vragen?
graag een seintje
met dank.
5 Answers
……onderhouden van de chauffageketels…..
Onderhoud van de chauffageketels (meervoud) lees uw statuten….behoren deze tot de gemeenschap , dienstig voor meer dan 1 eigenaar ? en/of dienstig voor bepaalde mede-eigenaars ? De lasten en kosten berekening , alsook de gemeenschappelijke dan privatieve delen staat beschreven in de statuten (= basisakte en reglement van mede-eigendom)…..zo deze ketels privatief zijn , is het een privatieve kost voor die eigenaar en niet voor de VME.
Vraagje : als die factuur fout is mag die toch ook niet worden ingeschreven maar moet men eerst een aanpassing vragen?
Ja , creditnota of andere factuur.