Start als eigenaar-syndicus: Verloning en dubbele boekhouding

Word je eigen syndicus

2.21K keren bekekenBoekhouding VME

beste

 

ik twijfel momenteel om te beginnen als eigenaar-syndicus: daarbij had ik de volgende 2 vragen:

  • Kun je als syndicus eigen beheer iets van verloning vragen : bv. Als je eou afspreken om per eigenaar een klein bedrag per maand hiervoor te krijgen?
  • Hoe begin je best aan een dubbele boekhouding? Een gewone eenvoudige boekhouding leek mij heel simpel, maar een dubbele ziet er al heel wat anders uit. Is dit gemakkelijk zelf te doen of zijn er programma’s die geschikt zijn voor een beginnende syndicus beheerder?

 

Fijne groet

 

 

https://blog.smartsyndic.be/qa/wat-is-een-gangbare-vergoeding-voor-een-syndicus-in-eigen-beheer/

 

Zodra u een vergoeding ontvangt bent u zelfstandige in bijberoep, hoort u de “B.A.syndicus” zelf te dragen en valt u onder de gewone regelgeving :

 

http://www.unizo.be/starters/advies/welke-formaliteiten-moet-ik-vervullen-om-te-starten-als-zelfstandige

 

(ook inkomstenbelasting !, B.T.W.-aangifte, RSZ, opmaken door VME fiche 280.50 en v.a.)

 

U zult ons repliceren dat er allerhande uitzonderingen en minimum-maximumbedragen bestaan die tot niet of gedeeltelijke toepassing leiden.

 

Inderdaad, maar de (gecentraliseerde) informatie erover is schaars en dient bij elke dienst opgevraagd te worden.

 

http://www.standaard.be/cnt/dmf20160401_02214924

(betaalmuur ?)

 

 

”Om niet” en een zeer beperkte forfaitaire vergoeding lijkt ons de beste oplossing.

 

 

 

Boekhouding

 

B.W. Art. 577-8 § 4 17 °

 

< 20 kavels

 

https://nl.wikipedia.org/wiki/Enkel_boekhouden

 

https://nl.wikipedia.org/wiki/Huishoudboekje

 

https://blog.smartsyndic.be/qa/organisatie-van-een-vme-met-minder-dan-20-appartementen/

Werk kasloos.

 

 

>20 kavels

 

https://nl.wikipedia.org/wiki/Dubbel_boekhouden

 

Dubbele !

 

http://justice.belgium.be/sites/default/files/downloads/coproprio_nl.pdf

 

Oplossing 1 :

 

U zou enkele syndicuskantoren prijs kunnen vragen uitsluitend voor het voeren van de boekhouding.

 

Maak een duidelijke werkafspraak. Wie doet wat ?

Houdt u voor ogen bij de prijsberekening dat het kantoor aan de VME moet factureren met B.T.W.

U blijft de enige verantwoordelijke persoon.

 

https://blog.smartsyndic.be/qa/kan-de-syndic-de-dubbele-boekhouding-door-een-boekhoudkantoor-laten-doen/

 

 

Oplossing 2 :

 

zoekmachine+ boekhouding+voor+syndicus (en varianten)

 

Een van de aanbiedingen vertrekt met een jaarprijs van € 80.

 

Ga nauwkeurig na of er geen verdoken meerkosten zijn.

 

 

 

Verder :

 

http://justice.belgium.be/sites/default/files/downloads/coproprio_nl.pdf

 

https://blog.smartsyndic.be/qa/als-ik-de-functie-van-syndicus-op-me-neem-en-de-financiele-administratie-uitbesteed-aan-een-beroepssyndicus-d-m-v-een-schiftelijke-overeenkomst-is-dit-mogelijk/

 

 

https://blog.smartsyndic.be/qa/syndicus-gebouw/

 

https://blog.smartsyndic.be/qa/hoe-beheer-je-als-syndicus-een-vme-en-de-bijbehorende-boekhouding/

 

http://www.villajuris.be/index.php/actua-juris/17-actuajuris/gebouwenbeheer/115-de-boekhouding-van-de-vereniging-van-mede-eigenaren

 

 

 

Tip 1 :

 

Sommige syndici bieden een ”starterspakket syndicus mede-eigenaar” aan.

 

Zoekmachine :

+geen+syndicus+nodig

+syndicus+ kleinere mede+eigendom

 

http://ondernemingsdatabank.indicator.be/onroerend_goed/eigenaar_in_een_klein_gebouw__andere_regels_/VLVMVMAR_EU18071001/related

(betaalmuur)

 

 

Tip 2 :

 

Maak een financieel plan op van de vergoedingen (uw ereloon, kosten, facturatie syndicustaken door derden) die u de ME’s wil opleggen en vraag daarover hun informele goedkeuring.

 

Doe enkel verdere stappen als u de morele steun hebt ontvangen van (nagenoeg) alle mede-eigenaars.

 

 

 

Ook :

 

https://blog.smartsyndic.be/qa/boekhoudprogramma-vme/

 

http://cursus.smartsyndic.be/landing/opleiding-syndicus/?utm_source=blog&utm_medium=infobanner&utm_campaign=smartsyndic-course-aspire-syndicus

https://blog.smartsyndic.be/syndicus-kiezen/?utm_source=blog&utm_medium=banner&utm_campaign=syndicus-kiezen

Als u deze antwoorden interessant vond, laat ons dan toe om u verder te blijven informeren (het is gratis).

Uw e-mail adres:

Laat u informeren…

Gegarandeerd zonder spam. Uw email adres wordt nooit met derden gedeeld. Op ons erewoord!
Ontvang gratis onze nieuwe artikels via e-mail. Uw e-mail zal enkel hiervoor gebruikt worden en niet met derden gedeeld worden.

Het beheer zelf doen?

syndicus opleiding

Problemen in Uw Gebouw?

Laat u niet langer in het ootje nemen door uw syndicus.

Bent u Syndicus?

syndicus opleiding

  • 12345678910
close-link
close-link