A.V. Reeds bij niet voorlopige oplevering van deelvereningingen?

Word je eigen syndicus

1.41K keren bekekenAlgemene Vergadering
1 Comment

Kan er reeds een A.V.gehouden worden wanneer er bij 3 deelvereningingen nog geen voorlopige oplevering is gebeurd van de appartementen? Enkel 1 blok werd reeds voorlopig opgeleverd.

lebragard Vraag beantwoord

Alle 3 deelvereningingen hebben een verschillend ondernemingsnummer

Kan er reeds een A.V.gehouden worden ……

Uiteraard , MAAR hebben die drie deelverenigingen ook “rechtspersoonlijkheid” ?

Voorlopige oplevering staat los van het feit dat er al dan niet een AV wordt georganiseerd. De organisatie van een AV , initiatiefrecht van de syndicus , staat in de statuten en RIO van het gebouw of groep van gebouwen.

lebragard Vraag beantwoord

Indien alle deelverenigingen “rechtspersoonlijkheid ” hebben zijn dit eveneens volwaardige VME’s met afzonderlijke statuten , een eigen syndicus , een raad van mede-eigenaars , eigen boekhouding , eigen werk en reservekapitaal , kunnen zelfstandig procederen ….ect , kunnen zellf autonoom beslissingen nemen….

(noot/: een eigen syndicus kan dus zijn , elke deelvereniging een syndicus en de hoofdvereniging ook een syndicus…er kunnen dus 4 syndici zijn en wanneer er een AV vergadering is van de overkoepelende vereniging zijn dus 4 syndici aanwezig , moet niet maar het kan.)

De hoofdvereniging is verantwoordelijk voor de zaken zoals ze voorkomen in de statuten maw. lees de statuten van het gebouw na , zodat u weet wie voor wat bevoegd is en wat er kan beslist worden.

Begrip
Deelverenigingen MET rechtspersoonlijkheid heeft tot gevolg dat er een onderscheid wordt gemaakt tussen enerzijds particuliere gemeenschappelijke aangelegenheden (particuliere gemene delen) waarover de deelverenigingen exclusief bevoegd zijn, en anderzijds algemene gemeenschappelijke aangelegenheden (algemene gemene delen) die onder de exclusieve bevoegdheid vallen van de overkoepelende vereniging van mede-eigenaars.

https://blog.smartsyndic.be/qa/algemene-vergadering-houden-voor-meerdere-deelverenigingen-samen/

lebragard Vraag beantwoord
Als u deze antwoorden interessant vond, laat ons dan toe om u verder te blijven informeren (het is gratis).

Uw e-mail adres:

Laat u informeren…

Gegarandeerd zonder spam. Uw email adres wordt nooit met derden gedeeld. Op ons erewoord!
Ontvang gratis onze nieuwe artikels via e-mail. Uw e-mail zal enkel hiervoor gebruikt worden en niet met derden gedeeld worden.

Het beheer zelf doen?

syndicus opleiding

Problemen in Uw Gebouw?

Laat u niet langer in het ootje nemen door uw syndicus.

Bent u Syndicus?

syndicus opleiding

  • 12345678910
close-link
close-link