Kunnen mede-eigenaars die te laat komen op de algemene nog mee stemmen?

Word je eigen syndicus

1.62K keren bekekenAlgemene Vergaderingsstemming in A.V. stemming

Beste,

bij het begin van de AV worden de stemmen geteld en vastgelegd. Indien er voldoende mede-eigenaars en voldoende stemmen aanwezig zijn, dan kan de AV rechtsgeldig doorgaan.

Wat met de stemmen van de mede-eigenaars die te laat toekomen, kunnen deze mede-eigenaars hun stem nog uitbrengen?

Ik meen mij te herinneren dat ik vroeger gelezen heb dat mede-eigenaars die te laat komen op de AV (nadat de stemmen geteld zijn en nadat de vergadering gestart is) nog kunnen deelnemen aan de vergadering, maar dat ze niet kunnen deelnemen aan de stemming.

Heeft iemand meer informatie rond dit punt?

Bij voorbaat dank voor de reactie.

CASUÏSTIEK

 

Verbazend welke uitzonderingsgevallen allemaal kunnen uitgevonden worden !

 

 

Stellen we vooreerst dat te laat komen op een dergelijke belangrijke vergadering, waarvan datum, uur en plaats ruim op voorhand aangekondigd werden, een grof gebrek aan respect tegenover de andere aanwezigen betekent.

 

Nemen we de zaken dan zoals ze zijn.

 

De wetgever hecht er een groot belang aan dat de stemopname in de vergadering en het notuleren ervan, een getrouwe weergave is van de op het ogenblik van de stemming aanwezige of vertegenwoordigde mede-eigenaars.

 

B.W. Art. 577-6 § 8

 

Een oplossing zou dus kunnen zijn in de aanwezigheidslijst te noteren : x : aanwezig vanaf de bespreking van agendapunt y.

 

Met zijn opinie betreffende reeds besproken en gestemde agendapunten wordt uiteraard geen rekening gehouden wat hem/haar er enkel kan toe aanzetten de timing in het vervolg beter te respecteren.

 

 

Bedankt voor uw reactie.

Ik deel uw mening dat te laat komen op een AV getuigd van weinig respect. Er kunnen natuurlijk situaties ontstaan waardoor de mede-eigenaar niet tijdig aanwezig kan zijn (bvb. file of ongeval op de weg naar de vergadering).

Het klopt dat art. 577-6 §8 van het BW daar niet rechtstreeks iets over schrijft.
Een goede verstaander kan er natuurlijk uit afleiden dat de stemmen geteld worden op het moment van de stemming, ongeacht wanneer de mede-eigenaar de vergadering vervoegt.

Mocht ik het eerder gelezen artikel nog terugvinden, dan zal ik het hier plaatsen.

Als u deze antwoorden interessant vond, laat ons dan toe om u verder te blijven informeren (het is gratis).

Uw e-mail adres:

Laat u informeren...

Ontvang gratis onze nieuwe artikels via e-mail. Uw e-mail zal enkel hiervoor gebruikt worden en niet met derden gedeeld worden.


Gegarandeerd zonder spam. Uw email adres wordt nooit met derden gedeeld. Op ons erewoord!

Het beheer zelf doen?

syndicus opleiding

Problemen in Uw Gebouw?

Laat u niet langer in het ootje nemen door uw syndicus.

Bent u Syndicus?

syndicus opleiding

  • 12345678910
close-link
close-link
Share This