Geachte,
Onze syndicus heeft alle mede-eigenaars een aangetekend schrijven bezorgd waarin zij haar ontslag geeft met onmiddellijke ingang. Zij stelt de VME en de RvME voor een voldongen feit zonder een AV bijeen te roepen. Moet de RvME haar taak overnemen ( en hoe?) of moet zij via een AV, samen met de VME op zoek naar een opvolger? Als leken in het vak kunnen de leden van de RvME onmogelijk die verantwoordelijkheid op zich nemen.
Dank bij voorbaat
Ulrik Tulkens
6 Antwoord
Geachte
Het was kies geweest mocht de syndicus een vergadering hebben bijeengeroepen om haar ontslag te zien opgevangen worden.
Maar ja …
U bent nu zonder syndicus; de AV stelt een syndicus aan, maar de vraag is wie deze AV bijeenroept.
Indien u daarin informeel niet kunt slagen, waarbij gemakkelijk praktisch tot een akkoord kan worden gekomen, zit er inderdaad niets anders op dan éénzijdig de Vrederechter te verzoeken een syndicus te willen aanstellen. Niets belet dat u iemand voorstelt.
Astrid CLABOTS
VILLA JURIS ADVOCATEN
Geachte
Ik kom hier even op terug.
Een andere piste kan zijn dat u formeel schrijft dat u het ontslag niet aanvaardt op deze wijze, en dat u de syndicus vraagt een vergadering bijeen te roepen om inderdaad wél het ontslag uit te spreken maar dan ook wel een andere syndicus aan te stellen.
Wanneer de syndicus dit niet doet, deze vergadering organiseren, kunt u dit met tenminste 1/5 der aandeelhouders zelf. Dan kan worden gestemd en beslist.
Astrid CLABOTS
VILLA JURIS ADVOCATEN
Geachte,
ik zou u volgende praktische oplossing voorstellen:
- 20% van de aandelen bijeen zoeken. Dan de ontslagnemende syndicus aangetekend aanmanen een BAV te organiseren( 577-6§2) en zijn dossier binnen de 30 dagen over te maken aan de voorzitter van de RME .(zijn verplichting 577-8§4-9°)
- indien na 30 dagen geen antwoord ( waarschijnlijk) dan zelf (RME) een rechtsgeldige BAV organiseren met als agendapunten: 1. aanvaarding ontslag syndicus 2. aanstelling nieuwe syndicus( meerderheid 50%+1)
- de RME moet dus wel eerst een nieuwe syndicus zoeken ( 3 offertes) en een consensus over de nieuwe syndicus. Deze mee uitnodigen op de BAV, zo kan hij na aanstelling de notulen opmaken.
- gezien eigenaars geen nadelige gevolgen hebben van deze werkwijze zullen hierover naderhand praktisch geen problemen rijzen en zal de nieuw syndicus hopelijk zijn werk correct doen.
Gelijkaardig probleem. Syndicus schrijft alle leden van de VME aan ( na 6 maanden van het lopend jaar) dat hij andere oorden opzoekt en het kantoor overdraagt aan een van zijn medewerkers (heeft BIV nummer). Wij hebben indertijd een contract getekend met verlatend syndicus zonder dat naam van nieuwe syndicus in contract stond. Is dit rechtsgeldig, MOETEN wij dit aanvaarden. Relatie met nieuwe persoon is eerder koel wegens onverschilligheid, nalatigheid, en attitude die eerder hoogmoedig is en beslist wat, hoe, en wanneer hij het denkt en niet de VME. Samenwerken is moeilijk…



