Kan een huurder klacht indienen tegen syndicus die weigert herstellingen uit te voeren?

Word je eigen syndicus

2.61K keren bekekenSyndicus
0 Comments

Beste, Wij zijn huurders, wat kunnen we doen?
Sinds 01/04/2021 hebben we een nieuwe syndicus die wel belooft om de elektriciteit te herstellen in onze trappenhal (lampen branden 24/7 en dit al meer dan een jaar), om voor de lekken in de huurgarages hun verzekering te contacteren, maar verder dan beloftes komen ze niet.  Op mails reageren ze amper, steeds opnieuw schuiven ze alles van zich af.  Telefonisch meestal niet bereikbaar.
Er is hier ook 1 huurder die sinds hun aanstelling misbruik maakt van het gemeenschappelijk water, wat de bewoners dienen te betalen.  Dagelijks giet hij emmers water uit aan 3 afvalcontainers, fietsstallingen, ingangen: van poetsen is er geen sprake.  Er werd hen een petitie bezorgt om dit een halt toe te roepen, omdat deze persoon zich ook met alles en iedereen moeit, hij onderschept zelfs de pakjes voor de bewoners, maar ze laten deze ene huurder maar begaan.
In het verleden werd tijdens de zomer de hoofdverwarming steeds afgesloten toen we nog een conciërge hadden. Toen we hun de vraag stelde bij +30°C buiten om deze af te sluiten, weigerde ze iets te doen, wat het onhoudbaar maakte voor alle bewoners. Er is in ons reglement sprake van een garage die mag gebruikt worden door de huurders van de garages en staanplaatsen.  Echter deze hebben ze zonder vermelding verkocht aan een eigenaar van een studio.  Zonder de bewoners iets te laten weten was deze poort plots gesloten.  Zo verkochten ze ook de conciërgewoning (gelijkvloers app.) zonder K.I. aan te vragen hiervoor.  Ook 3 staanplaatsen die bij onze blokken hoorden werden verkocht.
Het komt altijd op hetzelfde neer: wel beloven maar niets doen behalve geld graaien.

P.V. Unselected an answer

Als huurder hebt u plichten maar ook uw rechten , u bent bewoner van het gebouw.

Uiteraard is uw eerste aanspreekpunt de mede-eigenaar/verhuurder en niet de syndicus . (syndicus heeft wettelijk gezien weinig te doen mbt. de huurders)

Lees art.3.92 , als huurder bewoner kan u opkomen voor uw rechten en desnoods beroep doen op de vrederechter…..

Ieder die het gebouw bewoont krachtens een persoonlijk of zakelijk recht, maar die in de algemene vergadering geen stemrecht heeft, kan de rechter echter om de
vernietiging of wijziging verzoeken van elke bepaling van het reglement van interne orde of van elke onregelmatige, bedrieglijke of onrechtmatige beslissing van de
algemene vergadering aangenomen na het verlenen van het recht, indien deze hem een persoonlijk nadeel berokkent.

https://www.syndicusdiensten.be/wp-content/uploads/2015/12/2021.09-Nieuwe-gecoordineerde-wetgeving.pdf

lebragard Vraag beantwoord

2h45 Dinsdag 9 Mei 2023,

Beste P.V. :

Als bewoner beschikt u over het recht – tijdig – een agendapunt in te dienen via uw eigenaar of rechtstreeks bi de syndicus, gebruik dit recht aub?!

azerty_ Vraag beantwoord

Beste, P.V. : 3h13 Dinsdag 5 Mei 2023 :

Wij zijn huurders, wat kunnen we doen?
Sinds 01/04/2021 hebben we een nieuwe syndicus die wel belooft om de elektriciteit te herstellen in onze trappenhal (lampen branden 24/7 en dit al meer dan een jaar),

Voorzie cijfermatige financiële en technische argumenten aub voor uw in te dienen agendapunt

  • vermogentabel : watt en type van de verlichting, gebruiksintensiteit hier 100 procent
  • bereken de geconsumeerde kwh
  • bereken de euro kostprijs aan de vme kwh prijs indien je weetn indien
  • niet gemiddelde euro per kwh prijs
  • probeer dit verbruik te relateren, relativeren tov de totale nodige kwh en euro per jaar aan electriciteit energie voor de vme

om voor de lekken in de huurgarages hun verzekering te contacteren, maar verder dan beloftes komen ze niet. Op mails reageren ze amper, steeds opnieuw schuiven ze alles van zich af. Telefonisch meestal niet bereikbaar.
Er is hier ook 1 huurder die sinds hun aanstelling misbruik maakt van het gemeenschappelijk water, wat de bewoners dienen te betalen. Dagelijks giet hij emmers water uit aan 3 afvalcontainers, fietsstallingen, ingangen: van poetsen is er geen sprake.

Probeer ook hier enig cijfermatig materiaal en argumenten te verzamelen op basis van maar niet enkel en alleen de regelmatig genoteerde gemeenschappelijke water teller aub?!

Er werd hen een petitie bezorgt om dit een halt toe te roepen, omdat deze persoon zich ook met alles en iedereen moeit, hij onderschept zelfs de pakjes voor de bewoners, maar ze laten deze ene huurder maar begaan.

Daar reeds een eerste diplomatische tactische kans en verwittiging aangeboden is, verzoek de wijkagent bepaalde dingen te noteren of indien mogelijk zelfs te verbaliseren aub?!

In het verleden werd tijdens de zomer de hoofdverwarming steeds afgesloten toen we nog een conciërge hadden. Toen we hun de vraag stelde bij +30°C buiten om deze af te sluiten, weigerde ze iets te doen, wat het onhoudbaar maakte voor alle bewoners.

Probeer ook hier cijfermateriaal als argument in te zamelen, wellicht zijn bepaalde parameters afleesbaar en opvolgbaar is het elektrische verwarming, gas of stookolie aub? Beschikt de installatie over een calorie verbruik,meter aub? beschikt de installatie over een vullingsgraad meter vzn de eigen tank aub?

Relateer tevens in functie van de tijd : zomer winter en liefst wat meer fijnmaziger aub?

Er is in ons reglement sprake van een garage die mag gebruikt worden door de huurders van de garages en staanplaatsen. Echter deze hebben ze zonder vermelding verkocht aan een eigenaar van een studio.

Zonder de bewoners iets te laten weten was deze poort plots gesloten.

Indien – rechtmatig : privaat geworden heeft de eigenaar natuurlijk wel het recht voor sluiten of openhouden te kiezen, er zou ook een kleine jaarlijkse bijdrage kunnen afgesproken worden om dit open te houden en ten dienste van de bewoners voor fietsen te stellen

Zo verkochten ze ook de conciërgewoning (gelijkvloers app.) zonder K.I. aan te vragen hiervoor.

Probeer de quotiteiten , gewicht aandeel van deze conciërge woning te vergelijken met de andere quotiteiten in het gebouw en extrapoleer naar de wel gekende KI aub?!

Wellicht behoorde dit pand tot de gemeenschappelijke vme ruimten, maar daar privatief geworden lijkt het ons onmogelijk dat dit pand over geen eigen KI zou beschikken, navragen bij huis van de notarissen en of justitiehuis aub?!

Ook 3 staanplaatsen die bij onze blokken hoorden werden verkocht.

Vraag gratis mondeling advies hierover in het justitie huis of huis van de notarissen of rechtstreeks indien je de specifieke notaris kent aub?

Probeer te weten te komen wat in de gebouwstatuten : basisakte en rio hierover genoteerd staat aub?

Het komt altijd op hetzelfde neer: wel beloven maar niets doen behalve geld graaien.

Streef minstens naar geschreven beloften ipv mondelinge aub?

dictum verbum volatile, scriptum verbum permanent

P.V. Unselected an answer

#azerty :

Als bewoner beschikt u over het recht – tijdig – een agendapunt in te dienen via uw eigenaar of rechtstreeks bi de syndicus, gebruik dit recht aub?!

Voorzie cijfermatige financiële en technische argumenten aub voor uw in te dienen agendapunt

FOUT !

Een huurder/bewoner kan géén agendapunten indienen……deze kan wel de nodige zaken ventileren naar de verhuurder mede-eigenaar , die dan event. deze ter bespreking voorlegt op de AV.

De huurder/bewoner : uw eerste aanspreekpunt is de mede-eigenaar/verhuurder en niet de syndicus . (syndicus heeft wettelijk gezien weinig te doen mbt. de huurders) en een syndicus heeft een contract met de VME , niet met de bewoners als dusdanig.

Juist advies = de huurder/bewoner zal de verhuurder “alle tekortkomingen” moeten voorleggen zodat deze het nodige kan doen , zodat de huurder het “genot” heeft van wat overeengekomen is cfr. huurcontract en wat de statuten en reglementen bepaalt.

lebragard Posted new comment

“spoken words fly away, written words remain”.

Begrijp u maar al te goed en Inderdaad verhuizen of uw recht opnemen en naar de vrederechter stappen……

Ga ook even langs bij de energiedeskundige van de gemeente en die van het OCMW i Leuven en vraag hun wat te doen …..zodat de lampen niet meer dag en nacht branden……

Wie kan agendapunten indienen = de mede-eigenaars

art.3.87 §3 Algemene Vergadering : organisatie

§ 3. De bijeenroeping vermeldt de plaats waar, alsook de dag en het uur waarop de vergadering plaatsvindt, alsmede de agenda met opgave van de punten die ter bespreking zullen worden voorgelegd. De syndicus agendeert de schriftelijke voorstellen die hij heeft ontvangen van de mede-eigenaars, van de raad van mede-eigendom, ten minste drie weken vóór de eerste dag van de in het reglement van interne orde bepaalde periode waarin de gewone algemene vergadering moet plaatsvinden.

De huurder kan vragen en opmerkingen geven , wat in deze casus ook gebeurd is , echter zonder gevolg ! Syndicus reageert niet……

art.3.89   6° Syndicus

6° aan elke persoon, die het gebouw bewoont krachtens een persoonlijk of zakelijk recht, maar die in de algemene vergadering geen stemrecht heeft, de datum van de
vergaderingen mede te delen om hem in staat te stellen schriftelijk zijn vragen of opmerkingen met betrekking tot de gemeenschappelijke gedeelten te formuleren. Deze
zullen als zodanig aan de vergadering worden medegedeeld. De mededeling wordt aangeplakt op een goed zichtbare plaats in de gemeenschappelijke delen van het gebouw;

lebragard Posted new comment

Belangrijk gegeven is dat de AV enkel beslissingen kan nemen over de “ingediende” agendapunten ! maw. ingediende agendapunten van de mede-eigenaars……

Als u deze antwoorden interessant vond, laat ons dan toe om u verder te blijven informeren (het is gratis).

Uw e-mail adres:

Laat u informeren…

Gegarandeerd zonder spam. Uw email adres wordt nooit met derden gedeeld. Op ons erewoord!
Ontvang gratis onze nieuwe artikels via e-mail. Uw e-mail zal enkel hiervoor gebruikt worden en niet met derden gedeeld worden.

Het beheer zelf doen?

syndicus opleiding

Problemen in Uw Gebouw?

Laat u niet langer in het ootje nemen door uw syndicus.

Bent u Syndicus?

syndicus opleiding

  • 12345678910
close-link
close-link