fbpx

Kan Commisaris wettelijk een BAV bijeenroepen ?

Word je eigen syndicus

163 keren bekekenCommissaris van de Rekeningencommissaris

Beste,

Is het wettelijk voorzien dat een Commissaris van de Rekeningen -zonder 20% van de aandelen te vertegenwoordigen – een BAV samenroept om het financieel beheer van de VME te bespreken ?

Kan hij de syndicus in die BAV verplichten om de persoonlijke afrekeningen te herberekenen tengevolge van vastgestelde fouten?

Groeten

Vraag beantwoord

NEEN!

B.W. Art. 577-6 § 2 (eerste alinea)

legt het initiatiefrecht voor een (B)AV nagenoeg uitsluitend bij de syndicus.

In de tweede alinea wordt uitgelegd hoe mede-eigenaars (>20 %) de syndicus een vergadering kunnen vragen.

In de voorlaatste alinea wordt uitgelegd hoe de mede-eigenaars moeten reageren indien de syndicus zou weigeren een vergadering bijeen te roepen.

Is de CvR, tevens mede-eigenaar > 20 %, dan kan hij, solo, een vergadering vragen.

 

 

“… verplichten om de persoonlijke afrekeningen te herberekenen …”

Het enige wapen van de CvR is, behalve zijn beroepskennis en overredingskracht tegenover de syndicus, zijn verslag aan de AV.

B.W. Art. 577-6 § 4

De CvR, niet mede-eigenaar, zal, tijdig, aan een mede-eigenaar vragen agendapunten ter correctie in te dienen.

De AV zal dan oordelen over deze correcties en ze eventueel opleggen aan de sydicus, goedkeuren van de rekeningen en kwijting aan de syndicus weigeren.

Vraag beantwoord
Als u deze antwoorden interessant vond, laat ons dan toe om u verder te blijven informeren (het is gratis).

Uw e-mail adres:

Laat u informeren...

Ontvang gratis onze nieuwe artikels via e-mail. Uw e-mail zal enkel hiervoor gebruikt worden en niet met derden gedeeld worden.


Gegarandeerd zonder spam. Uw email adres wordt nooit met derden gedeeld. Op ons erewoord!

Het beheer zelf doen?

syndicus opleiding

Problemen in Uw Gebouw?

Laat u niet langer in het ootje nemen door uw syndicus.

Bent u Syndicus?

syndicus opleiding

  • 12345678910
close-link
close-link
Share This