Hoe rechtsgeldig syndicus aanstellen, (Tegen)verzoek indienen bij de vrederechter ?

Word je eigen syndicus

Wij hebben de buurman – als voorzitter van de laatste algemene vergadering – per mail erop gewezen dat hij – overeenkomstig het RIO –  een bijzondere algemene vergadering moet beleggen om een nieuwe syndicus te kiezen.  Hij neemt daartoe geen enkel initiatief.  Alle bemiddelingspogingen lopen spaak.  De voorzitter heeft bovendien onze mails aan hem geblokkeerd.

Via een andere mede-eigenaar heeft hij ons laten weten dat hij een bezwarend dossier tegen ons zal voorleggen bij de vrederechter.

Vragen:

Welke verdere stappen kunnen of moeten we ondernemen om onze versie aan de vrederechter te laten weten ?
Kunnen of moeten wij een “tegenverzoek” indienen bij de vrederechter ?

lebragard Vraag beantwoord

De voorzitter van de laatste AV of de raad van mede eigendom kan een BAV organiseren om een syndicus aan te duiden…zonder syndicus…. zit u zonder beheerder wat dus niet kan.

https://www.clabotsadvocaten.be/blog/de-syndicus-neemt-ontslag-wat-nu/

Vanaf 01.01.2019 bestaat hierover nu duidelijkheid in de wet.
Voortaan lezen we:

Bij gebrek aan een syndicus kan de raad van mede-eigendom of, bij gebreke daarvan, de voorzitter van de laatste algemene vergadering of, bij gebreke daarvan, één of meer mede-eigenaars die ten minste een vijfde van de aandelen in de gemeenschappelijke delen bezitten, de algemene vergadering bijeenroepen teneinde een syndicus aan te wijzen.

Op die manier kan toch een reguliere algemene vergadering worden bijeen geroepen wanneer er geen syndicus meer is als gevolg van zijn ontslag/ontslagneming, zonder dat er een nieuwe werd aangesteld en wel op initiatief van :

  • De raad van mede eigendom
  • De voorzitter van de laatste AV, die daarmee een nieuwe wettelijke bevoegdheid krijgt… één van de schaarse …
  • Een of meer mede eigenaren die weliswaar samen ten minste een vijfde van de aandelen in de gemeenschappelijke delen bezitten.

https://www.clabotsadvocaten.be/rechtspraak/appartementsrecht-aanstelling-gerechtelijk-syndicus-201123/

https://www.clabotsadvocaten.be/rechtspraak/appartementsrecht-aanstelling-gerechtelijk-syndicus-zaakwaarneming-bijzondere-opdracht/

Welke verdere stappen kunnen of moeten we ondernemen om onze versie aan de vrederechter te laten weten ?
Kunnen of moeten wij een “tegenverzoek” indienen bij de vrederechter ?

Zorg ervoor dat u een syndicus kan aanstellen…..indien niet kan / lukt…..dien dan gezamenlijk een verzoekschrift in gericht aan de vrederechter met verzoek een syndicus aan te stellen , zorg dat het verzoekschrift ondertekend is door een advocaat.

lebragard Vraag beantwoord
Als u deze antwoorden interessant vond, laat ons dan toe om u verder te blijven informeren (het is gratis).

Uw e-mail adres:

Laat u informeren…

Gegarandeerd zonder spam. Uw email adres wordt nooit met derden gedeeld. Op ons erewoord!
Ontvang gratis onze nieuwe artikels via e-mail. Uw e-mail zal enkel hiervoor gebruikt worden en niet met derden gedeeld worden.

Het beheer zelf doen?

syndicus opleiding

Problemen in Uw Gebouw?

Laat u niet langer in het ootje nemen door uw syndicus.

Bent u Syndicus?

syndicus opleiding

  • 12345678910
close-link
close-link