Hoe de nieuwe wet van 2010 aanpassen aan de basisakte?

Word je eigen syndicus

1.43K keren bekekenSyndicus

Beste Jessie,

Onze basisakte is nog steeds niet aangepast.  Moet de syndicus hiervoor een notaris aanspreken en moet dit niet voorgedragen worden aan de algemene vergadering die eind maart plaatsvindt?

Marina Van Dooren

 

De wetgeving zegt:

§2. De syndicus bedoeld in artikel 577-4, §1, derde lid, 4° van hetzelfde wetboek legt binnen binnen achtenveertig maanden na de inwerkingtreding van deze Wet een aan de artikelen 577-3 tot 577- 14 van hetzelfde wetboek aangepaste versie van de bestaande basisakte, het reglement van mede-eigendom en het huishoudelijk reglement ter goedkeuring voor aan de algemene vergadering. Voor zover de algemene vergadering op hetzelfde of op een later tijdstip geen wijzigingen aanbrengt aan de basisakte, is voor de aangepaste tekst van het reglement van mede-eigendom geen authentieke akte vereist.

mopsei: De aangepaste teksten moeten dus goedgekeurd worden door de AV.

Willy: Als er geen andere aanpassingen aangebracht worden moet er geen akte verleden worden. Dit zouden nutteloze kosten zijn. De documenten moeten dus ook niet aangepast worden door een notaris. Ik ken verschillende gebouwen waar men met een advocaat gewerkt heeft en dit was voldoende.

Groetjes,
Jessie

You are viewing 1 out of 4 answers, click here to view all answers.
Als u deze antwoorden interessant vond, laat ons dan toe om u verder te blijven informeren (het is gratis).

Uw e-mail adres:

Laat u informeren...

Ontvang gratis onze nieuwe artikels via e-mail. Uw e-mail zal enkel hiervoor gebruikt worden en niet met derden gedeeld worden.


Gegarandeerd zonder spam. Uw email adres wordt nooit met derden gedeeld. Op ons erewoord!

Het beheer zelf doen?

syndicus opleiding

Problemen in Uw Gebouw?

Laat u niet langer in het ootje nemen door uw syndicus.

Bent u Syndicus?

syndicus opleiding

  • 12345678910
close-link
close-link