Beste,
Wij zijn eigenaar van een appartement op het 1e verdiep van blok met 4 appartementen.
Ons appartement en het gelijkvloers zijn iets groter en hebben een apart/extra dak.
Dit dak lekt en ik heb waterschade aan de muur. We zouden graag de kamer laten vernieuwen, maar zolang het dak lekt, is dit nog niet te doen. Er is al enkele vergaderingen tegen herstelling/vervanging gestemd. Kan ik iets doen om de herstellingen te forceren zonder alles zelf te moeten betalen? Wetende dat dit bij de buren niet in goede aard zal vallen, maar dat hoort bij mede-eigendom zeker?
2 Antwoord
Inderdaad gedwongen mede eigendom……
Kijk eerst en vooral en lees in de statuten of het extra dak een gemeenschappelijk dak is of privatief ?
Indien gemeenschappelijk moet de VME haar verantwoordelijkheid nemen en overgaan tot herstelling.
De lekkage geeft u privatieve schade nml. natte muur ect…..u kan nu reeds aangifte doen bij uw verzekering inboedel en aan de blokpolis.
Vraag de syndicus om een schadeaangifte te doen bij de verzekering/blokpolis.
Zo het dak gemeenschappelijk is (let op het extra dak bij bv. een achterbouw) kan privatief zijn !
U kan steeds als er tegen gestemd wordt beroep doen op uw rechten en in beroep gaan bij de vrederechter cfr. art3.92 §3 ….dit 4 maand na de AV beslissing.
of
u kan beroep doen op een vrederechter om werken aan de gemeenschappelijke delen uit te laten voeren op kosten van de VME , zo deze niet wil meewerken om te herstellen.



