Aan wie mag de syndicus de kosten factureren voor mededeling (art 577-11) in geval van overdracht?

Word je eigen syndicus

1.85K keren bekekenKosten en Vergoedingen in Mede-EigendomKosten mededeling

Art 577 -11 § 4 bepaalt dat de kosten voor de mededeling worden gedragen door de overdragende mede-eigenaar. De Syndicus van ons gebouw factureert deze kost rechtstreeks aan de VME, neemt het overeenkomstig bedrag onmiddellijk van de rekening van de VME en verrekent deze kost daarna in een afrekening aan de verkopende mede-eigenaar. Indien laatstgenoemde in gebreke blijft, dan draagt de VME een verlies in plaats van de Syndicus. Is dit een correcte toepassing van de wet ?

De contractuele band met de VME geldt enkel voor de opdrachten die deze aan de Syndicus toevertrouwd heeft. Als een privatieve eigenaar of “iemand die optreedt als diens tussenpersoon” een opdracht toevertrouwd aan de Syndicus, ontstaat er vanzelfsprekend een contractuele band met de Syndicus. In dit geval is de contractuele band bovendien gebaseerd is op de wettelijke plichten van respectievelijk de overdrager en de syndicus.

You are viewing 1 out of 5 answers, click here to view all answers.
Als u deze antwoorden interessant vond, laat ons dan toe om u verder te blijven informeren (het is gratis).

Uw e-mail adres:

Laat u informeren...

Ontvang gratis onze nieuwe artikels via e-mail. Uw e-mail zal enkel hiervoor gebruikt worden en niet met derden gedeeld worden.


Gegarandeerd zonder spam. Uw email adres wordt nooit met derden gedeeld. Op ons erewoord!

Het beheer zelf doen?

syndicus opleiding

Problemen in Uw Gebouw?

Laat u niet langer in het ootje nemen door uw syndicus.

Bent u Syndicus?

syndicus opleiding

  • 12345678910
close-link
close-link