HS cabine Fluvius zorgt voor discussie mbt mijn parkeerplaats

Word je eigen syndicus

272 keren bekekenVeiligheid in Gebouw

Betreft een nieuwbouwproject waarvan de voorlopige oplevering plaatsvond in 2022. Op heden heeft de definitieve oplevering nog niet plaatsgevonden.

Ik probeer de situatie zo volledig mogelijk, maar tegelijk beknopt, te schetsen.

Een bouwexpert heeft vastgesteld dat mijn parkeerplaats, gelegen naast een hoogspanningslokaal van Fluvius, mogelijk niet reglementair is. De reden hiervoor is dat de toegangsdeur tot het lokaal niet vrij toegankelijk zou zijn wanneer een voertuig op de parkeerplaats staat.

Fluvius heeft dit standpunt inmiddels bevestigd. Volgens hen is de parkeerplaats niet conform omdat zij bij een geparkeerd voertuig geen vrije toegang hebben tot het lokaal. In de erfpachtakte werd bovendien een erfdienstbaarheid van doorgang ten voordele van Fluvius gevestigd.

In de basisakte van de parking wordt verwezen naar deze erfpachtakte. Hierdoor lijkt het erop dat de vrije toegang voor Fluvius contractueel verzekerd moest blijven.

De projectontwikkelaar betwist dit echter en verwijst naar de verleende vergunning en naar de historische toestand. Volgens hem heeft de parkeerplaats steeds op dezelfde locatie bestaan en werd de situatie bij de nieuwbouw niet gewijzigd (dit wordt ook aangetoond met foto van 1990 met geparkeerde auto naast dit lokaal). De parking bestond reeds vóór de oprichting van de huidige gebouwen.

De betrokken parkeerplaats is volgens de basisakte een privatief kavel in privatieve en exclusieve eigendom.

Mijn vragen zijn de volgende:

  1. Wie draagt in deze situatie de verantwoordelijkheid?
  2. Kan de syndicus mij verplichten om de parkeerplaats niet langer te gebruiken, ondanks het feit dat ik deze rechtsgeldig heb aangekocht?
  3. Kan de syndicus zich op het standpunt stellen dat dit uitsluitend een privatieve aangelegenheid is en dat ik eventuele aanspraken zelf moet richten tegen de projectontwikkelaar?
  4. De VME heeft reeds een advocaat en een bouwexpert aangesteld voor andere dossiers inzake bouwgebreken. De syndicus en de VME wensen dit dossier echter niet mee op te nemen omdat de parkeerplaats privatief is. Anderzijds lijken de vergunning, de erfdienstbaarheid en het hoogspanningslokaal betrekking te hebben op gemeenschappelijke aspecten van het gebouw. Is dit standpunt juridisch verdedigbaar?
  5. Welke vervolgstappen zijn in deze situatie aangewezen?
lebragard Vraag beantwoord

Geef een aanzet op uw vragen….maar …is specialisten werk…..volledig dossier….

  1. Wie draagt in deze situatie de verantwoordelijkheid?                                                     De bouwheer/projectontwikkelaar….raadpleeg tevens uw notaris mbt. erfpachtakte…..versus uw statuten , erfdienstbaarheid uw kavel
  2. Kan de syndicus mij verplichten om de parkeerplaats niet langer te gebruiken, ondanks het feit dat ik deze rechtsgeldig heb aangekocht?                                                         Neen…
  3. Kan de syndicus zich op het standpunt stellen dat dit uitsluitend een privatieve aangelegenheid is en dat ik eventuele aanspraken zelf moet richten tegen de projectontwikkelaar?                                                                                                  JA , maar met de reserve dat uw kavel garage is privatief maar de grond daar zijn alle mede-eigenaars eigenaar van = grondaandeel = tweevoudig eigendomsrecht enerzijds de privatieven anderzijds een grondaandeel 
  4. De VME heeft reeds een advocaat en een bouwexpert aangesteld voor andere dossiers inzake bouwgebreken. De syndicus en de VME wensen dit dossier echter niet mee op te nemen omdat de parkeerplaats privatief is. Anderzijds lijken de vergunning, de erfdienstbaarheid en het hoogspanningslokaal betrekking te hebben op gemeenschappelijke aspecten van het gebouw. Is dit standpunt juridisch verdedigbaar? Uw uitgangspunt is meer dan verdedigbaar… de syndicus en/of de VME kan uw rechten niet beknotten/beperken !                                                                          Lees scheiding met individuele vorderingen www.elfri.be – Artikel – De vereniging van mede-eigenaars als rechtspersoon: fundament van collectief eigenaarschap   
  5. Welke vervolgstappen zijn in deze situatie aangewezen?                                               Neem contact met een advocaat mede eigendom…..lees : www.elfri.be – Artikel – Procederen binnen de mede-eigendom: wie treedt in rechte op en onder welke voorwaarden?
lebragard Posted new comment

Vrijwillige tussenkomst in een procedure….
https://www.elfri.be/artikel/tussenkomst

You are viewing 1 out of 1 answers, click here to view all answers.
Als u deze antwoorden interessant vond, laat ons dan toe om u verder te blijven informeren (het is gratis).

Uw e-mail adres:

Laat u informeren…

Gegarandeerd zonder spam. Uw email adres wordt nooit met derden gedeeld. Op ons erewoord!
Ontvang gratis onze nieuwe artikels via e-mail. Uw e-mail zal enkel hiervoor gebruikt worden en niet met derden gedeeld worden.

Het beheer zelf doen?

syndicus opleiding

Problemen in Uw Gebouw?

Laat u niet langer in het ootje nemen door uw syndicus.

Bent u Syndicus?

syndicus opleiding

  • 12345678910
close-link
close-link