Bewijs van verzekering door syndicus

Word je eigen syndicus

782 keren bekekenVerzekeringen

Beste,

Bij de 1e AV – een BAV, worden er op meerdere vragen van de eigenaars steeds geantwoord door de syndicus :

“die documenten zijn nog bij de bouwheer”. De vraag om inzicht voor de blokpolis wordt identiek beantwoord, dus
weet niemand wat nu juist verzekerd is. Kan dit zomaar? moet een syndicus niet zorgen dat de er een garantie van verzekering is voor de eigenaars. Trouwens de vraag naar een noodplan en hoe de veiligheid voorzien wordt werd ook op dezelfde manier beantwoord.

Dank U.

lebragard Vraag beantwoord

Dat die documenten nog bij de bouwheer zijn….daar heeft niemand een boodschap aan.

Hoeveel mede eigenaars ? Hoeveel kavels ? Is er een raad van mede eigendom en een commissaris van de rekeningen ? Heeft uw VME al een reglement van interne orde ? ect….

Informeer u grondig wat het allemaal inhoudt ? VME – gedwongen mede eigendom.

praktische gids mede eigendom : link

https://kbs-frb.be/nl/praktische-gids-voor-mede-eigenaars-editie-2022

en weet dat de statuten van het gebouw = basisakte + reglement van mede eigendom de wet vormen binnen uw VME ……en dat de wet mede eigendom van dwingend recht is waar men niet van kan afwijken.

wet mede eigendom : link

https://www.biv.be/media/1461/download?inline

De wet zegt dat de syndicus cfr.

Art. 3.89. Syndicus (577-8)

§5

  9° het de mede-eigenaars mogelijk te maken inzage te nemen van alle niet-private documenten of gegevens over de mede-eigendom, en wel op alle wijzen die zijn bepaald bij het reglement van interne orde, of door de algemene vergadering;

Succes……en de syndicus doet het beheer is daarvoor aansprakelijk MAAR de VME / Algemene vergadering (mede eigenaars) zijn er verantwoordelijk voor , de syndicus werkt in opdracht van die VME ! ( aansprakelijk versus verantwoordelijk)

lebragard Vraag beantwoord
You are viewing 1 out of 1 answers, click here to view all answers.
Als u deze antwoorden interessant vond, laat ons dan toe om u verder te blijven informeren (het is gratis).

Uw e-mail adres:

Laat u informeren…

Gegarandeerd zonder spam. Uw email adres wordt nooit met derden gedeeld. Op ons erewoord!
Ontvang gratis onze nieuwe artikels via e-mail. Uw e-mail zal enkel hiervoor gebruikt worden en niet met derden gedeeld worden.

Het beheer zelf doen?

syndicus opleiding

Problemen in Uw Gebouw?

Laat u niet langer in het ootje nemen door uw syndicus.

Bent u Syndicus?

syndicus opleiding

  • 12345678910
close-link
close-link