Word je eigen syndicus

Hernieuwde algemene vergadering ?

0

Onze syndicus heeft op eigen houtje uitnodigingen verstuurd voor een hernieuwde algemene vergadering. Dit is echter gebeurd zonder dat er eerst een algemene vergadering gehouden werd (geen uitnodigingen gestuurd want er was gewoon geen vergadering).

Is dit wettelijk ? Moet er niet eerste een algemene vergadering belegd worden en indien het quorum niet bereikt is dan pas een hernieuwde algemene vergadering.

Ik weet wel waarom hij dit doet nl. bij een hernieuwde algemene vergadering kan er gestemd worden ongeacht het aantal aanwezigen.

 

Nu staat er in het verslag van de vergadering dat het systeem van hernieuwde algemene vergadering zal behouden blijven.

 

Kan dit zomaar ?

Categorie: |
gevraagd Oktober 20, 2017

6 Antwoorden

0

B.W. Art. 577-6 § 5 (laatste lid)

 

U stelt een rethorische vraag.

 

 

Wij kunnen stellen dat de wetgever, wat betreft de AV van ME’s, de praktijk van een gelijktijdige aankondiging van de eerste en tweede vergadering, gebruikelijk bij commerciële vennootschappen, onmogelijk heeft willen maken.

 

 

B.W. Art. 577-6 §

 

Stuur zo vlug mogelijk een aangetekende brief aan syndicus en VME waarin u alle vorige akkoorden betreffende de manier u op te roepen voor de AV opzegt en eist per aangetekende brief opgeroepen te worden.

(Dit kan malversaties omtrent de oproeping voor de syndicus bemoeilijken).

 

 

 

Wijs in een andere aangetekende brief de syndicus op alle fouten, na ze uiteraard eerst geverifieerd te hebben, die hij gemaakt heeft :

 

U geen uitnodiging voor eerste vergadering verzonden

geen notulen opgemaakt van de (spook)vergadering

geen notulen verzonden

etc.

Stel dat u alle middelen zal gebruiken (schriftvervalsing) om aan deze manipulaties een einde te maken

 

Maak een kopie van deze brief over aan de ME’s, RvME, CvR.

 

 

Gebruik deze tevens om nu reeds klacht in te dienen bij het B.I.V.

 

 

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

Opgelet : 2 identieke aangetekende brieven, zie :

 

B.W. Art. 577-8 § 4 6 °

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

Dien klacht in bij het B.I.V., alhoewel :

 

”Lasciate ogni sperenza, voi ch’entrate”   Dante

 

http://www.biv.be/tuchtrechtspraak/een-tuchtklacht-indienen/klachtenformulier-voor-deontologische-overtreding

 

Opgelet: het gaat hier om tuchtrechtspraak binnen het B.I.V. waaraan u geen enkele rechten kan ontlenen.

 

Maak uw klacht efficiënter door een kopie te sturen naar :

http://consumentenombudsdienst.be

FOD Economie Dienst Economische Inspectie en dit te vermelden op de brief naar het B.I.V.

 

 

0

Ik heb reeds enkele malen bij het BIV klacht ingediend over een sindicus. Het resultaat was telkens hetzelfde; De sindicus maakt de zaak onmiddellijk in orde,  ik krijg dan een (gemotiveerde) brief dat nu alles conform de wetgeving is, en dat bijgevolg mijn klacht "zonder gevolg geklasseerd wordt". Het heeft dus wel zin klacht in te dienen, de zaak wordt   opgelost,  maar ze "beschermen"  hun leden wel .....

0

Bedankt voor uw reactie.

0

Bedankt voor de info

0

Geachte

Dat lijkt mij een rare gang van zaken.

Van een vermeende eerste vergadering zijn in dat geval geen bewijsstukken voorhanden; ik zie dan ook niet in hoe de tweede vergadering rechtsgeldig kan zijn ?!

Astrid CLABOTS

CLABOTS Advocaten

0

 

http://www.biv.be/veelgestelde-vragen/vastgoedkwesties/als-ik-een-afgelaste-algemene-vergadering-opnieuw-bijeenroep

04112017

Als u deze informatie interessant vond, laat ons dan toe om u verder te blijven informeren met tips en weetjes over wat kan en niet in uw mede-eigendom (het is gratis).

Uw e-mail adres:

Uw Antwoord

Voordat u op "Inzenden" klikt: Conform de gebruiksvoorwaarden van dit forum, er mogen geen namen van organisaties, persoonsnamen of andere persoonlijke gegevens vermeld worden in antwoorden of vragen. Controleer dit voordat u op "Inzenden" klikt.

  • 12345678910
Share This